Nadia Nsayi. Dochter(s) van de dekolonisatie: boekvoorstelling & gesprek

In 2020 debuteerde de Belgisch-Congolese politicoloog Nadia Nsayi met het veelgeprezen Dochter van de dekolonisatie. Vijf jaar na de Black Lives Matter-protesten en vlak voor de 65ste onafhankelijkheidsverjaardag van Congo, verschijnt er nu een geactualiseerde editie van dit boek.

Op 4 juni 2025 gaat Nadia Nsayi in gesprek met andere dochters van de dekolonisatie in De Centrale in Gent. Samen blikken ze terug op de afgelopen jaren. Welke stappen heeft België gezet in het verwerken van zijn koloniale verleden? Is het AfricaMuseum nog steeds relevant? En hoe staat het vandaag met de strijd tegen racisme?

Programma:
- Introductie door Thomas Blommaert (uitgever EPO)
- Nadia Nsayi in gesprek met Tine Geunis (oud-medewerker AfricaMuseum) & Jihad Van Puymbroeck (oud-voorzitter Hand in Hand tegen Racisme)
- Nadia Nsayi in gesprek met Ama Koranteng-Kumi & Hafsa El-Bazioui (Schepen van Gent)
- Afsluiting met influencer Bitshilualua Kabeya
- Muzikale intermezzi: Nana Ndelo

Tickets: zie website.


Dochter van de dekolonisatie
Datum:
04 jun. 2025
Startuur:
20:00
Einduur:
22:00
Organisator:
De Centrale in samenwerking met Uitgeverij EPO & AMAL
Locatie:
De Centrale
Kraankindersstraat 2, Gent