'Drie boeken': aflevering 312: Wim Oosterlinck praat met Ianka Fleerackers

30 september 2025

In de podcast 'drie boeken' praat Wim Oosterlinck elke week met boekenliefhebbers over de drie boeken die we volgens hen moeten gelezen hebben. Zijn gast in aflevering 312 is schrijfster, mediaprofessional en voormalig actrice Ianka Fleerackers.



"In dit boek ben ik begonnen en gestopt na de eerste pagina, omdat die pagina mijn wereld heeft veranderd.”


Hier vind je de aflevering: https://wimoosterlinck.wpcomstaging.com/2025/09/30/drie-boeken-312-ianka-fleerackers/

De boekenkast van Ianka Fleerackers


We kennen Ianka Fleerackers (1971) als actrice in Meester, hij begint weer!, in Flikken, als Ketnetwrapper en als prinses Prieeltje in Kulderzipken.

Ze is gestopt met acteren, en legt zich nu toe op haar werk voor bedrijven en op haar schrijfwerk.

Ze schreef columns voor het weekblad Flair die ze bundelde in het boek Roodkopje. Ze maakte verschillende prentenboeken en ze schreef het boek Own Your Story, Or Someone Else Will.

Marquez


Ik ging bij haar langs in Bornem, waar ze woont met haar man en de twee kinderen.

We gingen zitten in haar bureau vooraan in het huis.

Ze schonk thee in en vertelt over de twee bibliotheekkaarten van haar moeder, de bladzijde in een boek die haar leven veranderde, wat ze als betaling kreeg voor haar allereerste tv-opdracht.

Kapellekensbaan


De drie boeken van Ianka Fleerackers zijn:

1. Gabriel García Márquez: ⁠De ongelooflijke maar droevige geschiedenis van de onschuldige Erendira en haar harteloze grootmoeder⁠

2. Louis Paul Boon: ⁠De Kapellekensbaan⁠

3. Gregg McKeown: ⁠Essentialisme⁠

Luister hier naar de podcast: https://wimoosterlinck.wpcomstaging.com/2025/09/30/drie-boeken-312-ianka-fleerackers/

Wil je de nieuwsbrief ontvangen? https://wimoosterlinck.substack.com

Wim Oosterlinck

Essentialisme