Drie boeken: aflevering 358: Wim Oosterlinck praat met Hannelore Simoens
In de podcast drie boeken praat Wim Oosterlinck elke week met boekenliefhebbers over de drie boeken die we volgens hen moéten gelezen hebben. Zijn gast in aflevering 358 is wetstraatjournaliste Hannelore Simoens.
"Ik ben heel nieuwsgierig, heel leergierig. Ik vind dat je uit elk boek, uit elk contact met mensen iets kan bijleren."
Hier vind je de aflevering: https://wimoosterlinck.wpcomstaging.com/2026/08/18/drie-boeken-358-hannelore-simoens/
Hannelore Simoens (1990) is wetstraatjournaliste bij VTM nieuws.
Ze brengt verslag uit over politieke gebeurtenissen en interviewt politici.
Hannelore woont in Asse samen met haar vriend Mathias en hun dochtertje Penelope.
Ze kwam net terug van de crèche toen ik aan haar huis arriveerde.
We gingen in de grote veranda achteraan zitten. In deze podcast vertelt ze over haar liefde voor poëzie en voor mooie zinnen.
Het gaat over haar meest dierbare boek, een boek dat ze van haar oma kreeg, over de gedichten die ze als tiener naar haar liefje Riadh Bahri stuurde, en over de verschillende levens die ze wil leven.
Ze vertelt hoeveel telefoons ze elke dag doet voor haar job, en ik stel haar al mijn vragen over het leven als wetstraatjournalist.
De drie boeken van Hannelore Simoens zijn:
- Roald Dahl: Matilda
- Toon Hermans: Verzamelde versjes
- Daniel Kahneman: Thinking, fast and slow
Luister hier naar de podcast: https://wimoosterlinck.wpcomstaging.com/2026/08/18/drie-boeken-358-hannelore-simoens/
Schrijf je hier in voor de gratis nieuwsbrief: https://wimoosterlinck.substack.com
Wim Oosterlinck