Bob Jacobs
Ik herinner me zowel mijn moeder als mijn opa vaak met hun neus in de boeken, die twee dus!
Op zich denk ik dat alles (?) een guiltless pleasure moet zijn op vlak van lezen, maar wat het dichtste in de buurt komt is waarschijnlijk de Japanse murder mystery-reeks rond detective Kosuke Kindaichi, geschreven in het Japan van na de Twee Wereldoorlog. Er wordt er ongeveer elk jaar eentje vanuit het Japans naar het Engels vertaald, iets waar ik steeds naar uitkijk! Er zijn er een zeventigtal van geschreven, dus we hebben nog wel eventjes.
Ik kies enkele auteurs: - James Baldwin: elk woord - en het zijn er veel - dat ik al van deze man las, zit vol wijsheid en empathie. - Anne Carson: meesterlijke poëte en classica. Kan niet beter. - Mircea Cărtărescu: zijn hersenspinsels zijn zo fascinerend, weird en diepgaand dat ik een gesprek met deze Roemeense auteur niet kan laten liggen. - Jean Rhys: enorm underrated schrijfster en uit haar werk blijkt een diep begrip van wat het betekent om mens te zijn met alle kwetsbaarheden van dien.
Ik herlees erg zelden, net omdat er nog zoveel te lezen is; maar als ik de tijd voor zou hebben: Misdaad en Straf van Dostojevski. Eén van mijn favoriete boeken ooit en een boek waar je volgens mij elke keer opnieuw meer kan uithalen.
Vrienden, familie, collega's, leerlingen ... Ik heb het geluk vele mensen te kennen die ook graag lezen!
Al een paar keer 'Nostalgia' een kortverhalenbundel van Mircea Cartarescu. Compleet geflipt en tegelijk zo, zo goed.
Nooit gedacht dat ik dit antwoord zou geven, maar: vibes? Ik heb vrij veel boeken in mijn kasten staan die nog niet gelezen zijn en het is heerlijk om langs mijn kasten te gaan en zo te kiezen! Vaak ook op basis van een tip die ik krijg of ergens lees.
Alles behalve romance en thrillers!
Verschillende boeken tegelijkertijd
In bed
Lees ik het toch uit
maagdelijk wit blijven

Bob Jacobs






