Een traag opgebouwde thriller met soms iets te veel aandacht voor personages die niet geheel relevant zijn voor het verhaal maar King is en blijft een meesterverteller
Lang geleden las ik veel boeken van Stephen King, de laatste die ik las enkele jaren geleden waren ‘Gwendy’s knopenkist & Mr Mercedes”. Ik was dus blij met dit boek: ‘Vrees niets’, vooral omdat het een thriller is en geen horrorboek, wat niet echt mijn genre is.
Er zijn twee aparte verhalen die natuurlijk op een of andere manier zullen samen komen.
Het eerste verhaal begint als er op het politiedepartement van Buckey City een brief toekomt. De schrijver geeft aan dat hij dertien onschuldig persoenen gaat vermoorden en één schuldige als wraak voor de onnodige dood van een onschuldige in de gevangenis. Rechercheur Izzy James wordt op de zaak gezet.
Het tweede verhaal gaat over Kate McKay, een beruchte en controversiële auteur die op tournee doorheen meerdere Staten van Amerika reist. Ze is een felle vrouwenrechtenactiviste met zowel fans als tegenstanders die uit de fanatieke religieuze hoek komen. Na enkele pogingen van intimidatie en één poging tot moord wordt Holly ingehuurd als lijfwacht. Holly, een privédetective was al eerder een personage in vorige boeken en is een goed vriendin van rechercheur Izzy.
Er eigenlijk nog een soort derde verhaallijn, die van de gospelzangeres Sista Bessie die na een lange stilte weer zal optreden in Buckey City. En dan is er ook een belangrijke rol weggelegd voor de softbalwedstrijd tussen de brandweer en de politie ten voordele van een goed doel die ook doorgaat in Buckey City.
Over die moordenaar op willekeurige personen en over de persoon die die aanslagen op Kate McKayis pleegt is lang onduidelijkheid maar alles wordt verklaard in een grote apotheose die me wel een beetje deed denken aan Mr. Mercedes.
Vrees niet’is een traag opgebouwde thriller met soms iets te veel aandacht voor personages die niet geheel relevant zijn voor het verhaal maar King is en blijft een meesterverteller die verschillende thematieken doorheen zijn verhalen verweeft, ook hier, het soms falende rechtssysteem, abortus, verslaving, obsessie en religieuze mistoestanden.
Synopsis
Privédetective Holly Gibney wordt lijfwacht voor een beroemde auteur die bedreigd wordt door een stalker. Ondertussen heeft de politie haar hulp nodig om grip te krijgen op een reeks willekeurige moorden.