Leestip van Aaron Van den Heede
Reizen op afstand van heel dichtbij

Vragen staat vrij

2 januari 2026

In een tijd waarin je je soms afvraagt of we nog echte gesprekken kunnen voeren komt Elke Wiss met een boek vol nuttige tips om diepere en zinvollere gesprekken te hebben. 200 pagina's lang licht ze toe welke fouten we maken bij het voeren van gesprekken en hoe we het beter kunnen aanpakken.

Op speelse manier en met veel voorbeelden maakt ze duidelijk waarom we niet luisteren, waarom we geen goede vragen stellen, waarom we ons defensief opstellen bij lastige vragen en hoe we dat alles kunnen verhelpen. Is het allemaal feel-good? Neen, zeker niet. Goeie vragen stellen kan frustrerend zijn voor de vragensteller en voor de bevraagde. Het kan wrevel opwekken en confronterend zijn. Maar op het einde van de rit werkt het wel verbindend of op zijn minst verhelderend voor beide partijen.

Elke Wiss schrijft vlot en geeft praktische en concrete tips mee. Kortom, een aanrader voor ieder die houdt van het voeren van gesprekken die net wat dieper mogen gaan.

Synopsis

Praktische gids voor socratische gespreksvoering, waarbij het stellen van goede, doordachte vragen essentieel is.

Leestip van Aaron Van den Heede
Reizen op afstand van heel dichtbij

Socrates op sneakers : filosofische gids voor het stellen van goede vragen
Titel:
Socrates op sneakers : filosofische gids voor het stellen van goede vragen
Auteur:
Elke Wiss
# pagina's:
253 p. : ill.
Uitgeverij:
Ambo|Anthos
ISBN:
9789026346897
Materiaal:
Boek
Onderwerp:
Gesprekstechnieken, Socratische methode
Sfeer:
Warm

Gerelateerde leestips