Raf Verbeke
Leestip van Raf Verbeke
Wees maar niet bang, het is niet echt

Ik ben graag de minst interessante persoon in mijn leven

12 februari 2025

Niet alleen is dit boek een meesterwerk in literaire compositie, en niet in het minste een voorbeeld van uitstekende vertaling, maar ook biedt het ruimte voor een positie waarvan ik me niet eens bewust was. Ik ben de minst interessante persoon in mijn omgeving, en dat is ongelofelijk. Het klinkt misschien zelf-loochenend, maar ik vind mezelf niet saai, ik weet gewoon dat de mensen in mijn leven de liefde en waardering die ik voor hen voel dagelijks overstijgen.

Samen met het hoofdpersonage heb ik geleerd op die manier mijn eigen geschiedenis te lezen: een komen en gaan van fascinerende personen en zalige verhalen.

Er gaat naast een dankbaarheid voor het meemaken van anderen ook een enorme melancholie van dit boek uit, alsof het al voorbij is.

Synopsis

Door een onverwachte erfenis wordt een middelbare man geconfronteerd met zijn niet altijd flatteuze verleden.

Raf Verbeke
Leestip van Raf Verbeke
Wees maar niet bang, het is niet echt

Alsof het voorbij is
Titel:
Alsof het voorbij is
Auteur:
Julian Barnes
# pagina's:
158 p.
Uitgeverij:
Uitgeverij Atlas Contact
ISBN:
9789025470135
Materiaal:
Boek
Onderwerp:
Jeugdherinneringen, Ouder worden, Liefde

Gerelateerde leestips