Ief Stuyvaert
Leestip van Ief Stuyvaert
Have a book, have a drink, have a nice day.

Schoon Vlaams

24 juni 2025

Wel wel!
Lang geleden dat ik zo’n weelderig Vlaams debuut heb gelezen.
Weelderig in ieder opzicht, Vlaams in elke vezel.
Van de titel tot de plot in mais en micro-politiek gedrenkt, maar met een internationale bravoure als spekskessaus er overheen.

De personages zijn wild en kleurrijk, lopen al dan niet bewust in hun ongeluk.
Van Beck over Paul Snoeck tot The Strokes and back - inferieure media kunnen ook schrijnen.
En dan is er nog Robert, geboren terwijl de zomerhagel van 1990 de volledige perenoogst van dat jaar tot moes herleidt.

Niet de enige keer dat het weer in een prominente rol speelt in deze 21ste-eeuwse streekroman - lees maar hoe aanhoudende hitte al in de eerste zinnen de sloot doet opdrogen en hoe dat de premisse vormt voor al wat volgt.
En voorafging.

Vogels zijn al even alomtegenwoordig, van de kwartelkoning op de cover tot die in de slotparagraaf - iets wat wel eens aan Ons Soort Mensen van Juli Zeh doet denken.

Maar Verkavelingen is bovenal toch origineel - het soort boek dat je leest met een voortdurende hint van een glimlach op de lippen.
Crex crex!!

Ief Stuyvaert
Leestip van Ief Stuyvaert
Have a book, have a drink, have a nice day.

De verkavelingen
Titel:
De verkavelingen
Auteur:
Arthur Goemans
# pagina's:
351 p.
Genre:
Romans
Uitgeverij:
Horizon
ISBN:
9789464105186
Materiaal:
Boek
Onderwerp:
Stad en platteland, Vriendschap

Gerelateerde leestips