Leestip van Margot De Boeck
Lezen is altijd een beetje reizen

Prachtige roman over vriendschap en politiek

3 mei 2025

Over de romantische liefde zijn heel wat boeken, films en liedjes geschreven - maar hoe zou het leven zonder vrienden eruitzien? Vriendschap is superbelangrijk, maar vormt veel minder vaak het onderwerp van een roman.

Daar brengt Hisham Matar verandering in met zijn absoluut geweldige boek ‘Vrienden’. In dit verhaal vertelt de Libiër Khaled over zijn leven als balling in Londen en zijn vriendschap met landgenoot en dichter Hosam Zowa.

Matar schrijft geweldige zinnen vol melancholie en wijsheid. Dit boek gaat over politiek, revolutie, literatuur, vriendschap, eenzaamheid, verlangen en ballingschap.

Wat als je verlangt naar ergens zijn, maar die plek is er niet meer - of is voor jou verboden terrein geworden? En welke rol kan vriendschap spelen in je thuis voelen in het leven?

Een prachtig en meeslepend boek met grote literaire kwaliteiten.

Synopsis

Drie Libische mannen die in de jaren '80 in Londen vrienden voor het leven zijn geworden, worden meer dan dertig jaar later door de revolutie in Libië gedwongen om te kiezen tussen het leven dat ze voor zichzelf hebben gecreëerd en het leven dat ze achter zich hebben gelaten.

Leestip van Margot De Boeck
Lezen is altijd een beetje reizen

Vrienden : roman
Titel:
Vrienden : roman
Auteur:
Hisham Matar
# pagina's:
431 p.
Genre:
Romans
Uitgeverij:
Meulenhoff
ISBN:
9789029098861
Materiaal:
Boek
Onderwerp:
Vriendschap, Politieke vluchtelingen, Ballingschap, Libië ; 1980-, Migranten ; Groot-Brittannië

Gerelateerde leestips